26 lutego 2011

CJZWNT, czyli idiotyczne newsy z polskich serwisów informacyjnych (26 Luty)

Na początek krótka obserwacja: 
W naszych czasach mówi się, że ludzie rzadko kiedy czytają gazety. Chętniej wchodzą do jaskini lwa jaką jest internet i zdobywają informacje za pomocą tzw. serwisów informacyjnych, które są najczęściej zbiorami artykułów z gazet. Innymi słowy pierwsze stwierdzenie jest nieprawdziwe, gdyż ludzie czytają gazety, choć nie są tego świadomi. Hura dla logiki!

A teraz do rzeczy. CJZWNT, czyli "Co jest z wami nie tak", to nowy cykl artykułów w których będę komentował głupie artykuły z innych stron, które mimo wszystko powinny przynajmniej się powstrzymać od dawania idiotycznych informacji.

Serwisy informacyjne są ogólnie OK, ale dostępność oraz prędkość, z jaką publikują artykuły ma pewną szczególną wadę: mogą się przytrafić małe błędy, które ominęły szybką korektę i są publikowane z drobnymi niedociągnięciami, typu literówki czy błąd gramatyczny. Problem nie jest tak duży w przypadku treści, ale nagłówek powinien być dobrze napisany. A oprócz tego, trzeba pilnować, żeby kolejność tytułów była odpowiednia i nie budziła kontrowersji...
 źródło: onet.pl

Taaaa... No cóż. Co jest z wami nie tak...? No chyba nie, skoro pewnie kolejność jest dobierana losowo. Odświeżę stronę. Nadal to samo. Spróbuję jeszcze raz... Nie, ciągle to samo. Do trzech razy sztuka... O nie. Nie próbujecie mi chyba powiedzieć, że ktoś układał te nagłówki i wpadł na genialny pomysł, by chwalebną opinie o zmarłym człowieku (bez podania nazwiska w tytule) połączyć w ten sposób z informacją o wybuchowym (nie planowałem suchara) samobójstwie, również bez informacji o przedmiocie artykułu? Nie, to zasługuje zdecydowanie na: CO JEST Z WAMI NIE TAK?!

No cóż, małe błędy się zdarzają. Większe też. Homo sapiens ma w naturze skłonność do robienia błędów. Chyba jednak powinna być jakaś granica. Jeśli takowa istnieje, to bohater tego artykułu ją przekroczył:
 źródło: wp.pl

CO JEST Z WAMI NIE TAK?! To musi być spreparowana historia, chyba nikt nie zrobił tego na serio! A jednak. W sumie to facet ma usprawiedliwienie. Był pijany, a pijani ludzie potrafią robić dziwne rzeczy. Ale ta kobieta? Oskarżyła mężczyznę o gwałt, ale gdy robił sami-wiecie-co to ona nawet nie zaprotestowała? Ta osoba ma poważne problemy, albo rozdwojenie jaźni. A najpewniej to i to.


Cóż... Nawet taki fail jest lepszy, niż gdyby opublikowano artykuł, w którym jakaś gwiazda żaliła się, że brakuje jej jakiegoś duperela, pomimo tego, że ma od cholery pieniędzy i ogólnie...

No w końcu jakaś PRAWDZIWA tragedia! Pieprzyć Libijczyków, zabierzcie mi z oczu tę całą bezwartościową Egipską rewolucję! Tutaj pojawił się poważny kryzys, gorszy od tego gospodarczego z przed roku! Czesiu, (lub Aniu, jak wolisz) łączymy się w bólu i mamy nadzieję, że przyszły rok będzie bardziej obfity w grzyby.

...

CO JEST Z WAMI NIE TAK?! Na serio chcecie mi wmówić, że brak grzybów do bigosu jest tragedią wartą poświęcenia ponad 200 słownego artykułu? O co wam chodzi?! Powiedzcie mi, że przyszlibyście do przytułku dla biednych, bezdomnych i głodujących ludzi, albo lepiej, do przysłowiowych dzieci z Etiopii i powiedzielibyście: "Ta, wiemy że nie macie jedzenia i chętnie byśmy się podzielili z wami naszymi zapasami grzybów, ale cały transport z tym produktem leci teraz do posiadłości Pani Powierzy. Bo wiecie, fakt że wy nie macie nic do jedzenia nie stawia was wyżej w kolejce po suszone grzyby niż Czesi z Klanu!" Co mnie jednak najbardziej przeraża, to to, że z całego źródłowego wywiadu, którego chociaż przyznam się, że nie widziałem, redaktor podszedł i powiedział: "Wiem że tu znajdują się jakieś interesujące rzeczy, więc wybiorę jedną z tych wartościo... O BOŻE! ONA NIE MA GRZYBÓW! Dajemy na newsa! To się nazywa INFO! :O" 

A poza tym, brakuje grzybków? Przejdź się do miejscowej Biedronki i kup trochę suszonego specjału. Zaraz, twierdzisz że w sklepie grzybów nigdy nie kupisz, bo "trzeba postępować z nimi ostrożnie"? Świetnie. To fakt, że w sklepach na pewno są same muchomory sromotnikowe na miejscu pieczarek, a borowiki są w 99% wypełnione robakami. Nie zaszkodziłoby to w końcu wizerunkowi sieci, a klienci nie wytoczyli by procesu...                     POMYŚL KOBIETO!

To kończy to wydanie dzisiejszego CJZWNT. Podobało się? Mam nadzieję! Jak natkniecie się na jakieś niusy warte poświęcenia uwagi, to piszcie w komentarzach. I pamiętajcie o subskrypcji bojs and gerls!
Do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Najlepsze Blogi